Kontrola a servis

Pravidelná inspekce a údržba zahrnuje vizuální kontrolu solárních panelů, rámů, elektrických připojení a dalších komponentů FVE. Kontrola předchází případnému poškození, znečištění nebo ztráty účinnosti a umožňuje včasnou opravu.

01

Kontrola čistoty panelů

Čištění solárních panelů je důležité pro udržení maximální účinnosti. Odstranění nečistot, prachu, listí, nebo jiných překážek z povrchu panelů pomáhá zlepšit výkon FVE

02

Kontrola elektrických připojení

Kontrola spojení a kabeláže jako prevence přehřívání, snížení rizika požáru a zajištění efektivního přenosu vyrobené elektrické energie.

03

Testování výkonu

Měření výkonu FVE a porovnání s očekávaným výkonem pro identifikaci možných problémů či ztrát výkonu.

04

Kontrola a údržba baterií

Pokud je FVE propojena s bateriemi pro ukládání energie, je důležité kontrolovat stav baterií a jejich nabíjení pro optimalizaci životnosti a výkonu.

05

Kontrola invertoru

Invertor je klíčovým prvkem FVE, který mění stejnosměrný proud (DC) z panelů na střídavý proud (AC), vhodný pro použití v domácnosti, nebo v distribuční síti. Pravidelná kontrola invertoru je důležitá pro zajištění jeho správného fungování.

06

Bezpečnostní inspekce

Zahrnuje kontrolu ochranných zařízení, jako jsou pojistky, odpojovače. Inspekce zajistí, aby FVE splňovala veškeré bezpečnostní a legislativní požadavky.

07

Záznam a dokumentace

Dokumentaci kompletně archivujeme, tak aby bylo možné dohledat případné změny v průběhu životnosti FVE. Zároveň dokumentace slouží jako podklad pro el. revize.

Je důležité dbát na kvalitu kontrol a servisu FVE, aby byla zajištěna maximální životnost zařízení a optimální výkon využívání solární energie. Doporučujeme tyto kontroly a údržbu provádět periodicky.

Kontaktujte nás

Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme do 48 hodin

Odesláním tohoto formulář udělujete firmě AXIOM POWER s. r. o. - se zpracováním osobních údajů GDPR.

Check - Elements Webflow Library - BRIX Templates

Vaše zpráva byla odeslána.

Ozveme se Vám ihned jakmile to bude možné.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Rychlé kontakty

Pokud nás chcete kontaktovat napřímo
využijte tyto odkazy